Závlahy  >  Výrobky firmy RAIN BIRD  >

Výrobky firmy RAIN BIRD

Firma RAIN BIRD vyrába kompletný sortiment výrobkov pre všetky typy zavlažovacích systémov. Výsuvné postrekovače najrôznejších typov, trysky, elektroventily, ovládacie jednotky a čidlá zrážok - vždy je možné najsť tri optimálne výrobky podľa dispozície plochy i požiadaviek a predstáv zákazníka. Nezabúda sa ani na výrobky pre mikrozávlahy a kvapkové závlahy, ktoré sú v súčasnosti najúspornejším a nenákladným riešením pre zavlažovanie výsadieb, krov a živých plotov. RAIN BIRD ponúka v typovom rade XERIGATION nejrôznejšie rozprašovacie trysky, kvapkovače, kvapkovací potrubie a rozsiahle príslušenstvo - všetko je prizpôsobené špecifikám mikrozávlah v podmienkách okrasných záhrad. Všetky výrobky sú vyrábané z vysoko kvalitných materiálov, aby dlhodobe odolávaly aj najtažším prevádzkovým podmienkam.

Výsuvné postrekovače

Pre členité záhrady a parky zaručuje široká ponuka výrobkov RAIN BIRD a ich flexibilita optimálne pokrytie zavlažovaných plôch. Bez prestrekov na chodníky, terasy, cesty a všade tak, kde to nieje žiadúce. Vďaka dlhodobým skúsenostiam a značným investíciám do vývoja nových produktov a zlepšovania tých pôvodných sú výrobky RAIN BIRD známe nielen vďaka šírke sortimentu a kvalite výrobkov ale hlavne vďaka svojej vysokej efektivite prevádzky a dokonalej distribúcii vody. Je už tradíciou firmy RAIN BIRD vyrábať výrobky, ktoré prispievajú k lepšiemu hospodáreniu s vodou a tým zároveň znižujú výrazne prevádzkové náklady systému. Úspory oproti hobby systémom často presahujú 20% a zrýchlujú tak návratnosť nákladov na zriadenie systému. Výrobky sú pravidelne testované v nezávislých inštitúciách v Kalifornii a Francúzsku s dlhodobo vynikajúcimi výsledkami. Pre menšie a velmi členité plochy sú najvhodnejšie rozprašovacie postrekovače rady 1800 a UNISPRAY s dostrekom 1,5 - 7m, pre rozsiahlejšie trávnikové plochy sú naopak vhodné rotačné postrekovače rady T-BIRD a MAXI PAW vhodné pre záhrady a R-50 a FALCON, ktoré sa nejčastejšie používajú v parkoch a komerčných areáloch vďaka vynikajúcej odolnosti proti vandalizmu. Dostrek rotačných postrekovačov sa pohybuje od 6,5 do 15m, u postrekovačov FALCON až 22m.

Elektroventily

Elektroventily RAIN BIRD sa otvárajú a uzatvárajú na základe 24V impulzov z ovládacej jednotky. Po otvorení ventilu potom voda prúdi k výsuvným postrekovačom, ktoré se vysúvajú nad terén. Po skončení zavlažovania sa ventily automaticky uzatvoria a pomocou vratnej pružiny postrekovača zmizne pod trávnikom v podzemných púzdrach. Ventily sú vyrábané v množstve typoch a profiloch, takže je vždy možné zvoliť pre akékoľvek podmienky optimálny výrobok. Na systémy pre záhrady sa nejčastejšie používajú ventily radu DV a DV-F, pre komerčné systémy sú nejbežnejšie ventily rady PGA, PE-B a PES-B.
Elektroventily sú vyrábané z vysoko kvalitných materiálov odolných proti náhlým zmenám teploty a vysokému tlaku. Profesionálna konštrukcia a vysoká kvalita výroby zajisťujú dlhodobú životnosť a bezproblémovú prevádzku. Elektroventily sú umiestnené väčšinou v podzemných plastových šachticiach, ktoré zaisťujú v prípade potreby jednoduchý prístup a jednoduchú údržbu.

Ovládacie jednotky a ovládacie systémy

Ponuka ovládacích jednotiek a ovládacích systémov je velmi rozsiahla a vyhovuje potrebám ako malých záhrad, terás a skleníkov tak aj nárokom plôch o výmerách niekoľkých hektárov. Ovládacie jednotky sú riadiacim centrom každého systému. Sú navrhnúte tak aby zaisťovaly dlhodobý spoľahlivý chod, spĺňali najnáročnejšie požiadavky užívateľa a zároveň boli jednoducho a prehľadne ovládateľné.
V súlade s optimálne navrhnutým systémom všetky jednotky umožňujú ovládať jednotlivé plochy podľa ich špecifických požiadaviek.

 

Všetky ovládacie jednotky umožňujú tieto základné funkcie:

· Voľba dní v týždni, kedy si želáme zavlažovať
· Voľba času pre začiatok zavlažovania (až 8 x denne)
· Nastavenie doby zavlažovania pre každý elektroventil
· Manuálne spúštanie elektroventilu
· Manuálne spúštanie celého cyklu
· Funkcia WATER BUDGET ktorá umožňuje meniť percentuálne naraz všetky zavlažovacie časy v rozsahu 10 - 200%
· Vypnutie systému - funkcia ON/OFF

Jednotky sú ovládané pomocou jednoducho zrozumiteľných grafických ikoniek, ktoré umožňujú intuitívne ovládanie bez zdĺhavého študovania obsiahlého Manuálu.
Všetky jednotky umožňujú pripojenie čidla zrážok alebo čidla vlhkosti.
Jednotky rady IMAGE, SUPER IMAGE, DIALOG, E serie a ITC pracujú s napetím 220V/24V. V miestach kde 220V nieje k dispozícii je možné ľahko použiť batériové systémy, ktoré pracujú s 9V batériov. Týmto riešením sa dájú často ušetriť značné náklady na zriadenie elektrickej prípojky a hlavňe na verejných plochách môžu byť jediným riešením.
Pre extrémne rozsiahlé plochy a golfové ihriská sa používajú dekodérové ovládacie systémy s kapacitou až tisíc elektroventilov a s mnohými funkciami, ktoré umožňujú jednoduché ovládanie týchto zložitých systémov.

Mikrozávlahy

Mikrozávlahy sú veľmi vhodné pro kvetinové a kríkové výsadby, solitérne stromy a živé ploty i pre terasy, zimné záhrady a pokryvné výsadby. Medzi mikrozávlahy patria hlavňe mikrorozprašovače a kvapkovacie prvky a potrubie. Výhodou je dávkovanie závlah priamo do koreňovej zóny rastlín, s maximálnym využitím vody. Zároveň je silne omedzený výskyt burín a najrôznejších chorôb rastlín. Jednoducho sa dá vyhovieť rozdielným nárokom jednotlivých rastlín na množstvo vlahy.

Ponúkame Vám naše služby

Postaráme sa o Vašu záhradu Súčasťou našej ponuky je aj pravidelná údrža zelene.

Fotogaléria - Záhrady

Pozrite si fotografie. Realizácie projektov a výsledky nášho úsilia.

Fotogaléria - Závlahy

Pozrite si galériu. Zavlažovanie záhrad a verejných plôch.

Fotogaléria - Záhradné osvetlenie

Pozrite si galériu. Osvetlenie záhrad.